چاپ        ارسال به دوست

مراسم بزرگداشت روز حسابدار:

سخنرانی دکتر رحمانی هیات علمی گروه حسابداری دانشگاه الزهرا

 

در مراسم بزرگداشت روز حسابدار در آغاز جناب آقای دکتر ملکیان مدیر محترم گروه ضمن خوشامد گویی به حاضران و تبریک روز حسابدار و روز دانشجو در رابطهبا اهمیت رعایت اخلاق حرفه ای و اثر آن برکاهش تضاد منافع در حرفه سخنانی ایراد فرمودند.

پس از ایشان آقای میرزاجانی مدیرعامل همکاران سیستم مازندران در خصوص استفاده از نرم افزارهای حسابداری و نیز تحولات تکنولوژیکی بوجود امد در حرفه مطالبی ایراد فرمودند.

در ادامه آقای دکتر رحمانی به ایراد سخنرانی با موضوع نقش حسابداران در انضباط مالی و آرامش اجتماعی پرداختند. استاد گروه حسابداری دانشگاه الزهرا، کمک به موفقیت کسب و کارها، کمک به سلامت و درستی سازمان های بخش خصوصی و دولتی، ابزار پاسخگویی و لازمه دموکراسی، کمک به توسعه اقتصادی کشور، ایجاد شفافیت و انضباط مالی و ... را از جمله کارکردهای حسابداری برشمردند.

معاون مالی و اداری دانشگاه الزهرا در ادامه با بیان اینکه حسابداری بزرگترین صنعت اطلاعاتی است عنوان کرد که از این منظر حسابداری دارای کارکردهای قراردادی، اطلاعاتی و قانونی می باشد. همچنین با اشاره به آیات قرآنی به جنبه قراردادی ان اشاره و به بحث به ویژگی های حسابداران  در این منظر پرداخت.

دکتر رحمانی نتایج کارکرد حسابداری مالی را بهبود عملیات بازار سرمایه و بهبود عملیات بازار کارا مدیریتی عنوان کرد.

در پایان سخنرانی ایشان با استفاده ماتریس آنسوف محصولات و خدمات فعلی و مورد انتظار حسابداری رابیان کردند.

در قسمت پایان این مراسم از مهمان ویژه مراسم بزرگداشت روز حسابدار دکتر علی رحمانی و همچنین دانشجویان برتر حسابداری هر ورودی تقدیر بعمل آمد. 

این مراسم با ابتکار انجمن علمی گروه حسابداری با همکاری مشفقانه دکتر عیسی اکبری نفتچالی عضو محترم هیات علمی گروه حسابداری دانشکده علوم اقتصادی و اداری و حمایت معاونت فرهنگی دانشگاه مازندران و معاونت پژوهشی دانشکده علوم اقتصادی و اداری برگزار شد. از حامیان مالی این مراسم شرکت همکاران سیستم و شرکت کاله آمل تقدیر و تشکر می گردد.

تصاویر مرتبط: 1، 2، 3، 4، 5، 6، 7، 8، 9، 10.

 


٠٩:٤٧ - 1398/09/24    /    شماره : ٢٤٥٢٢    /    تعداد نمایش : ٤٧٦خروج