اخبار > پیام تسلیت هیات رییسه دانشگاه مازندران در سوک عالم ربانی  چاپ        ارسال به دوست

در پی ارتحال ملکوتی علامه حسن‌زاده آملی صادر شد:

پیام تسلیت هیات رییسه دانشگاه مازندران در سوک عالم ربانی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، در پی ارتحال ملکوتی دانشمند برجسته، عالم ربانی و حکیم فرزانه حضرت آیت‌الله علامه حسن حسن‌زاده آملی، پیام تسلیتی از سوی هیات رییسه دانشگاه مازندران صادر شد.

       متن پیام تسلیت هیات رییسه دانشگاه مازندران بدین شرح می‌باشد:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

انالله و اناالیه راجعون

قال رسول‌الله(ص): اذا مات العالم الفقیه ثلم فی‌الاسلام ثلمة لایسدها شیء

(وقتی عالمی فقیه، فوت کند در اسلام رخنه و حفرهای ایجاد میشود که هیچ چیزی نمیتواند جای آن را پر نماید)


       روح بلند و ملکوتی عالم جلیل‌القدر و وارسته، ذوالفنون، فیلسوف، فقیه، عارف و استاد دروس حوزوی، حضرت آیت‌الله علامه حسن‌زاده آملی به لقاءالله پیوست. ارتحال جانگداز آن عالم فقیه را كه به فرموده مقام معظم رهبری:"نمونه‌های معدودی از آنان در هر دوره، چشم و دل آشنایان را می‌نوازد و توأماً دانش و معرفت و عقل و دل آنان را بهره‌مند می‌سازد"، سبب اندوه و تاسف همه شیفتگان و ارادتمندان ایشان گردیده است.

       علامه حسن‌زاده آملی از عالمان برجسته، فیلسوفی بزرگ و صاحب علوم و کمالات متعالیه بود که بدون شک فقدان این عنصر گران‌بها و فقیه عالی‌قدر، آسیب جبران ناپذیری برای جهان اسلام به شمار آمده، تالم خاطر شیعیان جهان را برانگیخته است.

       هیات رییسه دانشگاه مازندران، ضمن تسلیت این مصیبت بزرگ به پیشگاه امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران و جامعه فرهیخته دانشگاهی، از خداوند باری‌تعالی، علوّ درجات برای آن فاضل عالی‌مقام و نستوه و صبر و شکیبایی برای همه ارادت‌مندان ایشان مسالت می‌نماید.

هیات رییس دانشگاه مازندران


٠٨:٠٩ - 1400/07/06    /    شماره : ٣٠٠٩٣    /    تعداد نمایش : ٦٦خروج