چاپ        ارسال به دوست

بهره برداري بهينه از پهناي باند تخصيص يافته به كاربران دانشگاه

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

 قابل توجه كليه كاربران دانشگاه

  جهت بهره برداري بهينه از پهناي باند تخصيص يافته به كاربران رعايت موارد ذيل توسط كاربران الزامي است :

1-    براساس مصوبات شوراي فناوري اطلاعات دانشگاه مازندران به منظور استفاده بهينه از پهناي باند اينترنت ترافيك تخصيص يافته به كليه كاربران از تاريخ 10/7/95 از روزانه به هفتگي تغيير يافت.

2-    كاربران محترم جهت دريافت فايل ارتباط با اينترنت  و مشاهده راهنماي استفاده از خدمات  برخط   مي توانند به  وبگاه مركز فناوري اطلاعات دانشگاه مازندران به آدرس :  itc.umz.ac.ir http:// مراجعه نمايند.

3-    استفاده از شبكه دانشگاه صرفا جهت انجام امور آموزشي، پژوهشي و اداري و امور مرتبط با وظايف قانوني دانشگاه مجاز است و هرگونه سوء استفاده از منابع شبكه برطبق قوانين جاري كشور موجب قطع اتصال و پي گيري قضايي خواهد شد.

4-    تاكيد مي گردد كه كاربران جهت استفاده از سامانه هاي دانشگاه مانند سامانه هاي آموزشي، مكاتبات اداري، مالي، اي ميل ، دانشجوئي و  راهبران پرتال دانشگاه  و ...  اتصال خود را از اينترنت قطع نمايند. بديهي است در صورت استفاده از اتصال براي موارد ذكر شده تمامي ترافيك استفاده شده از سهميه كاربر استفاده شده است.

5-    برخي از نرم افزارهاي پر كاربرد از طريق شبكه داخلي و آدرس :  ftp://ftp.umz.ac.ir   بدون استفاده از اتصال اينترنت قابل دريافت هستند. درصورت نياز به دريافت فايلهاي با حجم بالا و مرتبط با مسائل آموزشي و يا پژوهشي اساتيد محترم مي توانند با ارسال يك اي ميل به آدرس: 

 software_request@umz.ac.ir     و درج نام و نام خانوادگي و ضرورت دريافت فايل و آدرس دريافت فايل مورد نظر تا حداكثر 48  ساعت بعد نتيجه را دريافت نمايند.

6-     مسئوليت استفاده از اتصال اينترنت برعهده هر كاربر است. لذا از دراختيار قرار دادن اطلاعات كاربري خود به ديگران خودداري شود ، درغير اينصورت موجب قطع اتصال خواهد شد.

7-    با توجه به موارد بالا افزايش حجم ترافيك اختصاص يافته به كاربران به جز در موارد خاص و طي مراحل قانوني امكان پذير نخواهد بود.

8-    توصيه مي گردد كه كاربران محترم جهت دريافت به روزرساني هاي سيستم عامل ويندوز (نگارشهاي مختلف) و آنتي ويروس نود 32 با استفاده از راهنماي درج شده در وبگاه مركز فناوري اطلاعات دانشگاه مازندران itc.umz.ac.ir http:// از منابع شبكه داخلي استفاده نمايند. در غيراينصورت دريافت به روزرساني هاي مذكور از حجم ترافيك تخصيص يافته استفاده شده است.

 


٠٩:٠٨ - 1395/07/24    /    شماره : ١٠٨٢٠    /    تعداد نمایش : ١٤٧٩خروج